• Demo Talebi
 • Satış Raporları Hayat Kurtarır

  Küçük, orta ya da büyük ölçek fark etmeksizin tüm şirketler için satış raporları hayati bir önem arz etmektedir. Satış raporları şirketinizin satış süreci ile ilgili birçok konuya hakim olmanızı sağlar. Bu haftaki blog yazısında hem satış raporlarının önemine değineceğiz hem de bir saha satış sistemi olan Sales Plus’ın satış raporları kapsamında şirketinize sunabileceği faydaları ön plana çıkaracağız. Sizler için keyifli ve faydalı bir blog yazısı olmasını umarız.

  Satış Raporlarının Şirketinize Sağlayacağı Genel Faydalar

  Yazımızın bu bölümünde saha satış raporlarının şirketinize sağlayacağı faydaları genel hatlarıyla maddeler halinde sıralayacağız.

  Satış raporları her şirket için önemlidir. Nitekim oluşturulan satış raporları doğrultusunda saha satışlarınız ile ilgili son ve net durumunuzu görme şansınız olur. Böylelikle doğru bir rapor yorumlaması ile daha iyi sonuçlar elde etmek adına stratejiler geliştirebilirsiniz.

  • Satış raporları sayesinde hem ürün stoklarınız hem de siparişleriniz ile ilgili detayları öğrenebilir ve bu doğrultuda ilgili planlamaları yapabilirsiniz.
  • Satış raporları ile birlikte dönemsel bazda oluşturduğunuz hedeflere dönem sonuna geldiğinizde ne derecede yaklaşabildiğinizi görebilir ve bu doğrultuda sağlıklı bir durum değerlendirmesi yapabilirsiniz.
  • Satış raporları sayesinde hangi ürün ya da hizmetinizin daha fazla sattığını, hangi ürünün daha geri planda kaldığını görebilir ve bu sayede iyileştirme çalışmalarını doğru bir şekilde planlayabilirsiniz.

  Yukarıda bahsi geçen tüm faydalar satış raporlarının şirketinize sağlayacağı faydaları genel hatlarıyla göstermektedir. Yazımızın bir sonraki bölümünde ise saha satış sistemleri arasında yer alan Sales Plus’ın sunduğu özellikler ile satış raporlamada şirketinize ne gibi faydalar sağlayabileceğinizi anlatacağız.

  Saha Satış Sistemi Sales Plus ile Satış Raporları Kontrolünüz Altında Olsun

  Sales Plus’ın şirketinize sunduğu hizmetlerden yalnızca bir tanesi olan satış raporları kendi içerisinde bölümlere ayrılmaktadır. Sales Plus bünyesinde yer alan satış raporları çeşitlerini ve bunların şirketinize sağlayacağı potansiyel faydaları genel hatlarıyla maddeler halinde sıralayalım:

  • Sipariş raporu ile siparişinizle ilgili tüm detayları görebilirsiniz. Böylelikle şirketinizin sipariş yönetimi daha sağlıklı ilerler ve müşterilerinize karşı oluşabilecek potansiyel hataların önüne geçebilirsiniz.
  • Sales Plus’ta satış raporu kısmından şirketinizin gerçekleştirdiği tüm satış işlemleri ile ilgili raporları görebilirsiniz. Bu kısımda satış işlemlerinin tarihi, gerçekleştiği para birimi, satışı gerçekleştiren saha satış elemanı, satılan ürün ve yer aldığı kategori gibi birçok özelliği inceleyebilirsiniz. Bunlar üzerinden ise aramalarınızı filtreleyip asıl görmek istediğiniz verileri çıkartabilirsiniz. Bu hem verim hem de zaman açısından işinize yarar.
  • Sales Plus saha satış sistemi sayesinde satış hedef raporu kısmından saha satış ekibiniz için koyduğunuz satış hedefleri ile ilgili tüm detayları görebilirsiniz. Böylelikle hem genel olarak belli bir döneme ait toplam satış hedefinize ulaşıp ulaşmadığınızı görürsünüz, hem de tek tek saha satış personellerinizin spesifik hedeflerine ne oranda ulaşabildiklerini görebilirsiniz. Öte yandan filtreleme özelliği sayesinde hem geçmişte konulan hem de geleceğe yönelik konulan satış hedefleri ile ilgili istediğiniz detayları görüntüleyebilirsiniz. Böylelikle veriler içerisinde kaybolmazsınız.
  • Kampanya durum raporu kısmından müşterilerinize yönelik yaptığınız kampanyalar ile ilgili tüm detayları görebilirsiniz. Diğer rapor türlerinde olduğu gibi bu raporda da satış temsilcisi, müşteri kodu gibi filtreleme yöntemleri kullanabilirsiniz. Böylelikle geçmişte uygulamış olduğunuz kampanya detaylarını da görüntüleyebilirsiniz.
  • Ulaşabileceğiniz finans raporlarında ulaşım sağlayacağınız borç alacak durumları, müşteri risk durumları, vade ve tarihe göre borç yaşlandırma durumlarını inceleyebilirsiniz. Bayilerinize yapmış olduğunuz satışlarda kapanmamış borçları görüntüleyerek maliyet hesaplamalarını gerçekleştirebilirsiniz.
  • Sales Plus saha satış sistemi bünyesinde sunulan bir başka rapor ise stok durum raporudur. Bu rapor ile ürün stoklarınızın en güncel halini görüntüleyebilir ve bu doğrultuda önlemler alabilirsiniz. Örneğin, çok talep gören ürünler arasında yer alan bir ürün stoğunun az kaldığını zamanında fark edebilir ve böylelikle satış döngünüzü bozmayabilirsiniz.
  • Saha satış sistemi üzerinden yapılan işlemlerin raporlarını ayrı ayrı görüntüleyerek ileriye dönük planlamaları ve stratejilerinizi belirleyebilirsiniz.
  • Saha satış yazılımı Sales Plus üzerinden elde edebileceğiniz genel raporlar, finans raporları, satış raporları, sipariş raporları, stok raporları ve ziyaret raporlarıyla firmanın tüm süreçlerine hakim olabilirsiniz.
  • Sales Plus’ta sunulan raporları 3 boyutlu olarak görüntülemeniz verileri daha iyi analiz etmenize yardımcı olacaktır.
  • Sales Plus üzerinden sipariş raporlarında tüm firmaların tarih filtrelemesi yaparak vermiş olduğu siparişleri firma ve net sipariş tutarı bazında görüntüleyebilirsiniz. Firmaların sipariş durumlarını ve sipariş tutarlarını tek bir rapor üzerinden grafiksel öğeler ile destekleyerek kontrol etmeniz plasiyerlerinizi daha iyi yönlendirmenize yardımcı olacaktır.

  Bu haftaki blog yazımızda Sales Plus’ın sunduğu özelliklerden yalnızca bir tanesine değindik. Siz de Sales Plus’tan faydalanmak ya da bu saha satış sistemi hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz 0850 420 82 82 numaralı hat üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir