Saha Satış ve Ekip Yönetim Uygulaması

saha satış ve yönetimi uygulaması

Saha Satış ve Ekip Yönetim Uygulaması

Nisan 05, 2019

saha satış ve yönetimi uygulaması

 

Günümüzde saha satış ve ekip yönetim uygulamaları, saha satış operasyonları gerçekleştiren şirketler için vazgeçilmezler arasında yer almıştır. Nitekim bu uygulamalar hep ekip arasındaki iletişimi arttırmakta hem de veri gücü sayesinde satış performansını yukarılara taşımaktadır. Bir saha satış ve ekip yönetim uygulaması olan Sales Plus olarak bu haftaki blog yazımızda saha satış ekibine sahip olan firmalar için saha satış ve ekip yönetim uygulamasının ne gibi faydalar getireceğini ele alacağız.

Saha Satış ve Ekip Yönetim Uygulaması Nedir?

Saha satış ve ekip yönetim uygulamaları hakkında bilgi vermek üzere, öncelikle bu uygulamaların tanımını yapmakla başlamakta fayda var. Saha satış ve ekip yönetim uygulaması olan Sales Plus kısaca, saha satışı yapan şirketlerin gerçekleştirdiği operasyonlarda, ekip ve merkez arasındaki iletişimi güçlendirmeye yarayan ve müşterilere, ürünlere yönelik güçlü dataların kategorize edildiği ve böylelikle daha stratejik satış aksiyonları gerçekleştirmeye yardımcı olan bir altyapıdır.

Saha Satış ve Ekip Yönetim Uygulaması Sales Plus’ın Faydaları

Saha satış ve ekip yönetim uygulamalarının birçok faydası bulunmaktadır. Söz konusu faydalar hem plasiyerlere hem de merkezdeki saha satış müdürüne yöneliktir. Yani komple saha satış ekibine yönelik faydalar sunmaktadır. Peki saha satış ve ekip yönetim uygulaması olan Sales Plus, saha satışı yapan firmalara neler vaat ediyor? Sorunun cevabını maddeler halinde sizlerle paylaşalım:

1) Kurulumu Son Derece Basit ve Hızlıdır

Sales Plus’ın altyapısını kurmak oldukça basit ve hızlıdır. Sales Plus’ın LOGO altyapılı olması bu noktada büyük fayda sağlamaktadır.

2) Saha Satışında Bilgiye Hızlı Ulaşım

Saha satış ve ekip yönetim uygulaması olan Sales Plus ile şirket plasiyerleri, daha hızlı ve anlık bilgiye erişim sağlayabilirler. Öte yandan kullanıcı dostu olması, kullanımını son derece kolaylaştırmaktadır. Bu sayede bayilere, yani müşterilere daha hızlı hizmet verilebilir ve satış potansiyele arttırılabilir. Saha satışı ekibinin etkinliğini arttırmada yardımcı olur.

3) Saha Satışında Ürünün Görselleri Anında Görüntülenebilir

Saha satış operasyonları gerçekleştiren plasiyer ekibinin, saha satış sürecinde ürünün görsellerini anında görüntüleyebilmeleri satış konusunda büyük avantaj sağlar. Bu durumda ürünün katalog katalog takip edilmesine gerek kalmaz. Hangi ürün istenirse istensin; modeli, rengi, alt kırılım özellikleri ile görüntülenebilir. Söz konusu ürünü daha önce hiç görmemiş olan bayi temsilcisi böylelikle ürünü görmüş olur.

4) Canlı Stok Takibi Yapabilmek

Stok canlı ve anlık olarak takip edilebilir. Özellikle ürünün renkleri, bedenleri gibi alt kırılımların olduğu sektörlerde satış performansını ve müşteri memnuniyetini arttırır.

5) %100 Logo Muhasebe Uyumlu Olması

Logo muhasebe programı kullanılırken alınan siparişlerin sistemi aktarılması için destek verir. Eski basit sistemlere kıyasla, konu ile ilgili işlerinizi daha kolay halletmenizi sağlar.

6) Canlı Plasiyer ve Ziyaret Takibi

Saha satış ve ekip yönetim uygulaması olan Sales Plus üzerinden, saha satış aktivitelerinde yaşanan gelişmeler saha satış yöneticisi tarafından takip edilebilir. Örneğin, bir plasiyerin ziyarete başladığı an, merkeze buna dair bir bildirim verilir. Müşterilerin mağaza lokasyonu ve plasiyerlerin nerede oldukları harita üzerinden görüntülenebilir.

Saha satış ve ekip yönetim uygulaması olan Sales Plus olarak hazırladığımız blog yazısının sonuna geldik. Yazı boyunca uygulamanın ne olduğuna ve saha satışı yapan firmalara ne gibi katkılar sağlayabileceğine dair bilgilendirmelerde bulunduk. Konu ile ilgili herhangi bir sorunuz olması halinde, bizlerle 444 8 123 numaralı hat üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yap