• Demo Talebi
 • Merkez Ofisten Saha Satışı Nasıl Kontrol Edilir?

  Saha satışında başarının formülü; sağlam satış stratejileri ve motivasyonu yüksek plasiyerlerdir. Saha satışında plasiyerler zamanlarının büyük çoğunluğunu merkez ofisten kopuk halde sahada müşteriler ile birlikte geçirirler. Müşteri ile temas kuran plasiyerlerin merkez ofis ile bağlantısı çok fazla olmadığı için evrak işleri gibi noktalara çok fazla vakti kalmaz. Bu da hem plasiyerin motivasyonunu düşürebilir hem de yöneticinin plasiyerden bağımsız kalmasına neden olabilir. Peki, merkez ofisten saha satışını nasıl yönetebiliriz ve plasiyerin merkezle bağlantısını nasıl güçlendirebiliriz? Bu haftaki blog yazımızda sizlerle bu sorunun cevabını paylaşacağız.

  Saha Satış Programı ile Uzaktan Saha Kontrolü

  Saha ekibini uzaktan kontrol etmek firmalar için oldukça zor bir durumdur. Üstelik eğer bu firmanın saha satış ağı büyükse durum çok daha zorlaşır. Ağ büyüdükçe ekip yönetimi zor hale geldiği için yanlış anlaşılmalara müsait bir ortam oluşur. 

  Saha ekiplerinin teknolojik araçlarla donatılması performansı yükseltir. Böylece plasiyerin emeği görünür hale gelir, gereken bilgilere ulaşması kolaylaşır. Bu noktada saha satış programlarının uzaktan saha kontrolüne kattıklarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  Online Mesajlaşma: Plasiyer ile her zaman anlık iletişimde kalabilirsiniz.

  Ziyaret Takibi: Sahada her plasiyer farklı bir noktadadır. Bu noktaları takip ederek anlık oluşan ihtiyaçlar için yakındaki plasiyeri görevlendirebilirsiniz.

  Görev Atama: Anlık oluşan görevler için plasiyerlere görev atayabilirsiniz.

  Ziyaret Planlama: Plasiyer için haftalık ya da aylık ziyaret planlamaları oluşturabilirsiniz.

  Bildirim ve Duyuru: Anlık değişimlerden haberdar olmak için bildirim sistemi vardır. Ayrıca plasiyerler için önemli konularda duyurular oluşturabilirsiniz. 

  Kolay Onay: Plasiyerin yaptığı satışlara anlık olarak onay verebilirsiniz.

  Müşteri Bilgilerine Kolay Erişim: Müşterilerin bütün bilgileri kurumsal hafızada depolanır. Böylece plasiyer müşteri ile ilgili detaylar için merkeze gitmek durumunda kalmaz.

  Tüm bunlar sonucunda plasiyerin merkez ofise gitmesine gerek kalmaz. Gün sonu raporları için saha satış programını kullanabilirsiniz. Böylece plasiyerle daima iletişimde kalabilirsiniz. Ayrıca plasiyerin emeği ulaşılabilir hale geldiği için satış hedefleri konusunda kat ettikleri yolu da izleme şansı bulabilirsiniz. 

  Uzaktan saha satış yönetiminin detaylarını aktardığımız blog yazımızın sonuna geldik. Siz de plasiyerlerinizin performansını ve sahadaki hakimiyetinizi arttırmak için saha satış programı Sales Plus’ı kullanabilirsiniz. 

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir