• Demo Talebi
 • Kısık Balık Saha Satış Sürecini Sales Plus Ile Yönetiyor

  1978 yılında kurulan Kısık Balık, balıkçılık malzemeleri sektöründe hizmet vermektedir. Kurulduğu yıldan bu yana %100 Türk markası olarak hem yurt içi hem de yurt dışı satış faaliyetlerini yürüten Kısık Balık, kurduğu Alba Star markası altında amatör ve sportif balıkçılığın neredeyse tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Saha satış operasyonlarında daha başarılı olmak adına yeni bir saha satış sistemi arayışına giren Kısık Balık, tercihini Sales Plus yönünde kullandı. Peki bir saha satış sistemi olan Sales Plus, Kısık Balık’ın saha satış operasyonlarında hangi süreçlerine katkıda bulundu? Bu haftaki blog yazımızda Sales Plus ve Kısık Balık iş birliğinin nedenlerini ve şirkete sağladığı avantajları ele alacağız. 

  Saha Satışında Kısık Balık’ın İhtiyaçları Nelerdi?

  Sales Plus’tan önce Kısık Balık saha satış ekibi bilgisayarlar ile müşterileri ziyarete gidiyor ve bu bilgisayarlar üzerinden satış programına bağlanıyorlardı. Tüm sipariş alma, bakiye görüntüleme gibi işlemler bu şekilde yapılıyordu. Ancak bu süreç aslında kolay bir süreç değildi. Nitekim farklı kanallardan bilgilerin gelmesi, onların derlenmesi ve toparlanması belli bir süre alıyordu. Bu noktada Kısık Balık, saha satışına dair tüm verileri ve bilgileri bir arada düzenli ve anlık olarak görebileceği ve yorumlayabileceği bir saha satış sistemine ihtiyaç duymaya başladı.

  Saha Satış Sistemi Sales Plus’ın Kısık Balık’a Kazandırdıkları

  Sales Plus, Kısık Balık saha satış ekibine ve yöneticilerine birçok yönden fayda sağladı. Saha satış sistemi Sales Plus’ın kullanılmaya başlanmasıyla birlikte, Kısık Balık saha satış ekibi ürünlere anında ulaşabilmeye başladı. Anlık olarak ürünün güncel fiyat bilgilerini, müşterilerin geçmiş bakiyelerini ve daha birçok detayı tek ekran üzerinden görüntülemeye başladılar. Bu durum hem saha satış ekibinin hem de saha satış yöneticilerinin etkinliğini arttırdı. Örneğin, Sales Plus ile birlikte Kısık Balık saha satış yöneticileri basit bir arayüz üzerinden kimin nerede olduğu, ne kadar sipariş alındığı, ne kadar tahsilat yapıldığı, günün en çok satılan ürünü gibi çeşitli bilgilere ulaşmaya başladı. Sales Plus’ın bildirim özelliği de Kısık Balık’ın saha satış sürecini kolaylaştıran faktörlerden oldu. Yönetici herhangi bir işlem yapmasa bile, sahadaki bir plasiyerin yeni bir müşteriyi ziyaret etmesi yöneticiye bildirim olarak iletiliyor. Bu tarz spesifik bilgilerin gelmesi, Kısık Balık saha satış yöneticilerinin sahayı yönetme konusunda ellerini güçlendirdi. Örneğin, gün planı dışında yapılması gereken bir müşteri ziyareti oluştuğunda, yönetici hangi plasiyerlerin sahada olduğunu, hangilerinin halihazırda müşteri ziyaretinde olduğunu, hangilerinin boşta olduğunu, anlık olarak konumlarını Sales Plus üzerinden görüntülemeye başladı. Bu tarz detaylar acil çözüm gerektiren konularda daha hızlı aksiyon alma kapasitesini geliştirdi. Sales Plus, tahsilat yönetimi açısından da Kısık Balık’a önemli avantajlar sağladı. Özellikle muhasebe ve finans departmanı günlük tahsilatları görüntüleyebilmeye başladı. Muhasebe yönünde sağlanan bir diğer fayda ise günlük nakit akışının daha sağlıklı bir şekilde takip edilebilmesi oldu. Sales Plus’ın Kısık Balık’a sağladığı bir diğer fayda ise offline çalışma özelliği oldu. İnternetin olmadığı durumlarda dahi saha satış ekibi Sales Plus üzerinden sipariş alma, siparişleri kapama gibi işlemleri yapabilmeye başladı. İnternete tekrar bağlanılması ile birlikte söz konusu bilgiler aktifleşiyor ve gönderilmesi gereken kişilere anında gönderilebiliyor. Yani internet bağlantı sorunlarına karşı Sales Plus’ın offline çalışma özelliği Kısık Balık saha satış ekibinin bir diğer avantajı oldu. Kısık Balık’ın saha satış sistemi Sales Plus’ı kullanmaya başlamasıyla birlikte ne gibi avantajlar elde etmeye başladığını anlatan blog yazımızın sonuna geldik. Sonuç itibariyle Sales Plus, Kısık Balık’ın saha satış operasyonlarına birçok farklı yönden katkı sağladı. Tüm bahsi geçen avantajlar ve diğer faydalar ile birlikte Kısık Balık saha satış ekibinin sahada kalma süresi uzadı ve bu süreleri daha efektif kullanmaya başladılar. Böylelikle Kısık Balık’ın saha satış performansı daha iyi bir noktaya ulaştı. Siz de saha satış operasyonları gerçekleştiren şirketinizin ihtiyaçlarına yönelik olarak Sales Plus’ın sunduğu avantajlardan yararlanmak istiyorsanız, bizlerle 0850 420 82 82 numaralı hat üzerinden iletişime geçebilirsiniz..

  Example blog post image.

   

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir