• Demo Talebi
 • Usaş Lokum Saha Satış Sürecini Sales Plus’la Yönetiyor

  Uslu Gıda Sanayi ve Limited Şirketi adı altında Usaş Lokum markası olarak çalışan firma, 1978 yılında kurulmuştur. Şekerleme üzerine faaliyet gösteren Usaş Lokum, kuruyemiş gibi gıdaları da müşterilerine sunmaktadır. İç piyasa da ve ihracatta lokum, kuruyemiş, pişmaniye ve draje sunan Usaş Lokum saha satış sürecinde Sales Plus’tan faydalanıyor. Bu süreçte Sales Plus ile olan ilişkilerini blog yazımızda sizlere aktaracağız. 

  Usaş Lokum’un İhtiyaçları Nelerdi?

  Usaş Lokum’un bünyesinde satılan çok kalem ürün bulunuyor. Lokum ve kuruyemiş gibi ürünler ürün çeşidi bakımından geniş bir skalaya sahip ürünler. Almanya’daki dağıtım ağında yer alan plasiyerler düzenli olarak müşteri ziyareti yapıyor. Usaş lokum ise burada yapılan satışı takip etmek ve raporlamalarını görmek konusunda Sales Plus’a ihtiyaç duydu.

  Saha Satış Otomasyonu Sales Plus’ın Usaş Lokum’a Kazandırdıkları

  Önceden plasiyerler kağıt ve kalem ile müşteri ziyareti yapıyorlardı ve bilgi akışını tuttukları bu notlar yardımıyla telefon üzerinden aktarıyorlardı. Almanya’da böyle yürüyen sistem Türkiye ayağında ise araçta yer alan ürünleri satmak suretiyle yürümekteydi. Yaklaşık 500 kalem malı akıldan tutmak plasiyer açısından imkansızdı. Sales Plus sayesinde plasiyer bütün ürünleri müşteriye aktarabiliyor. Yeni bir ürün geldiği zaman hemen pazarlanabiliyor. Bu anlamda Usaş Lokum’un satışları arttı. Depodaki atıl stok uygulama içinde görülebildiği için plasiyerler bu stokları daha önce satmaya yönelik strateji geliştirebiliyor. Sales Plus ile birlikte hem stok akışı hem de satış süreci hızlandı. Almanya’daki satış Sales Plus üzerinden organize ediliyor. Günlük ve saatlik olarak satış durumlarını görebiliyorlar. Ayrıca stok durumuna da hakimler. Önceden depo saymak ve mal bittiğinde üretim yapmak durumundaydılar. Fakat şu an stok takibini yapabildikleri için stokla uyumlu üretime başlıyorlar..

  Example blog post image.

   

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir