Mobil Saha Satış Uygulamanızın İşletmenize Kazandıracakları

mobil saha satış uygulamanızın işletmenize kazandıracakları

Mobil Saha Satış Uygulamanızın İşletmenize Kazandıracakları

Aralık 27, 2018

mobil saha satış uygulamanızın işletmenize kazandıracakları
Mobil saha satış uygulaması olan Sales Plus olarak, her hafta mobil saha satış uygulamalarına yönelik hazırladığımız blog yazılarına bir yenisini ekliyoruz. Bu haftaki blog yazımızda Sales Plus’ın saha satış operasyonları gerçekleştiren şirketinize ne gibi faydalar sunduğunu genel hatları ile ele alacağız. Şirketi için mobil saha satış uygulaması arayanlara faydalı bir içerik olmasını umar, iyi okumalar dileriz.

Mobil Saha Satış Programı Neden Gereklidir?

Mobil saha satış programı Sales Plus’ın başlıca faydalarını ve işletmenize kazandıracaklarını anlatmadan önce, mobil saha satış programlarının saha satış operasyonları yürüten şirketler için neden gerekli olduğunu genel hatlarıyla aktarabiliriz. Günümüzde teknoloji bundan 50 yıl öncesine kıyasla çok daha hızlı gelişmektedir. Bunun sonucu olarak da her alanda olduğu gibi iş dünyasının dinamiklerinde de değişimler yaşanıyor. Değişime ve güncele bağlı kalmayan firmalar sektörlerinde geriliyorlar. Bu yüzden şirketiniz için her zaman yenilikleri takip etmeli ve bunları uygun stratejilerle şirketinize uyarlamalısınız. Böylelikle rakiplerinizle rekabette geri kalmaz; rekabet gücünüzü arttırırsınız.

Akıllı telefonların yaşamlarımıza hızla girmesi ile birlikte birçok işlem mobil üzerinden yapılmaya başlandı. Hatta öyle ki mobil kullanımı birçok bölgede masaüstü bilgisayar kullanımını geçmeye başladı. Mobilin hayatımıza bu denli girmesi saha satış uygulamalarını da değiştirdi ve mobil saha satış programı kavramı ortaya çıktı. Bu kapsamda düşünüldüğünde mobil kullanımın hayatın her alanına girmesi, mobil saha satış programlarını saha satış operasyonları yapan şirketler için zorunlu kılmaktadır.

Mobil Saha Satış Uygulaması Sales Plus’ın Başlıca Faydaları

Sales Plus’ın saha satış operasyonları gerçekleştiren şirketiniz için sunabileceği başlıca faydaları maddeler halinde sıralayabiliriz:

1. Müşteri Yönetimi

Android saha satış programı olan Sales Plus ile saha satışı yapan şirketinizin müşteri yönetimini sağlıklı bir şekilde ilerletebilirsiniz. İhtiyacınız olduğu an Sales Plus’a kaydettiğiniz müşterilerinizin tüm bilgilerini görebilirsiniz. Öte yandan müşteri parametreleri oluşturabilirsiniz. Böylelikle müşterilerinizi A+ ve C arasında sınıflandırabilir ve bu doğrultuda ziyaret planlarınızı ve stratejilerinizi geliştirebilirsiniz. İhtiyacınız olduğu anda müşteri bazlı oluşturduğunuz raporları görüntüleyebilir ve müşterilerinize yönelik strateji geliştirirken verinin gücünden faydalanabilirsiniz. Buna ek olarak mobil saha satış uygulaması olan Sales Plus üzerinden yeni siparişler oluşturabilir ve geçmişten günümüze yapılan sipariş bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

Uygulama özellikleri arasındaki “Planlı/Plansız Ziyaret”, “Görüşme”, “Fotoğraf”, “Not “, “Görevler”, “Dökümanlar” ve “Hatırlatıcı” vb. kayıt girişlerini kapsayan CRM özellikleri sayesinde, müşteri kartı özelinde kurumsal hafıza oluşmaktadır. Tüm yönetici ve saha personellerinin tek bir saha satış yazılımı kullanarak oluşturdukları bu kurumsal hafıza sayesinde, kolaylıkla müşteri ve ürün kontrollerini yapılabilir duruma gelecektir. Gerektiğinde önceki dönem verilerine veya çoklu firma özelliği ile farklı firma çalışma ortamlarına erişim kolaylıkla sağlanabilir, eski / arşiv bilgilere hızlıca ulaşılabilmektedir. Özetle SALES PLUS kullanarak müşteriye ait ulaşılmak istenen her türlü detay bilgiye erişim sağlanabilmektedir.

2. Ekip Yönetimi

Plasiyerler ve şirket merkezi arasındaki iletişimi güçlendirebileceğiniz Sales Plus ile saha satış görevlilerinize yeni görevler oluşturabilir ve bu görevler ile ilgili tüm detayları görmesini sağlayabilirsiniz. Müşterilerinize yönelik yapılacak ziyaretleri planlayabilir ve saha satış ekibinizin bu doğrultuda ilerlemesini sağlayabilirsiniz. Anlık plan değişikliği gibi durumlarda plasiyerlerinizin tam olarak nerede olduğunu görüntüleyebilir ve bu doğrultuda yeni direktifler verebilirsiniz. Öte yandan Sales Plus ekip içi iletişimin önemli olduğu saha satış operasyonlarında ekip içi iletişim ve mesajlaşma olanağı da sağlamaktadır.

3. Raporlama

Sales Plus ile verinin gücünden de faydalanabilirsiniz. Bu doğrultuda anlık satış takibi yaparak ürün ve stok yönetimi yapabilir ve anlık stok bilgileri sayesinde müşterilerinize yönelik daha sistemli stratejiler geliştirebilirsiniz. Öte yandan elde edeceğiniz raporlar üzerinden müşterilerin güncel bakiye ve alışveriş durumlarını görüntüleyebilirsiniz. Bildiğiniz üzere saha satışlarında gerçekleştirilen satışların tamamı nakit olarak yapılmamaktadır. Bundan dolayı özellikle yüksek bedelli satışlarda Sales Plus size müşteri risk durumunu gösteren raporlar da sunar.

4. Satış Raporları

Mobil saha satış uygulaması Sales Plus üzerinden satış raporları ile ilgili detayları da görüntülemeniz mümkündür. Satış kapsamında oluşturabileceğiniz raporlar arasında sipariş raporu, satış raporu, satış hedef raporu ve kampanya durum raporu gibi rapor çeşitlerine ulaşabilirsiniz. Bu raporlar üzerinden de müşterilerinize yönelik uyguladığınız kampanyaların son durumunu, saha satış ekibiniz için belirlenen satış hedefi ile ilgili son durumu, hangi plasiyerin satışlarda daha başarılı olduğunu ve hangi müşterinin daha çok satın alım yaptığı ile ilgili durumu ve daha fazlasını öğrenebilirsiniz.

5. Offline Çalışma

Sales Plus’ın sunduğu offline çalışma özelliği bağlantı kaynaklı problemlerde büyük yardımcınız olabilir. İnternet bağlantısının koptuğu ya da gittiği durumlarda meydana gelebilecek iş kayıplarını offline çalışma özelliği sayesinde telafi edebilirsiniz.

6. %100 Logo Uyumlu

Sales Plus sayesinde anlık satış, hızlı bir şekilde sipariş oluşturma ve çoklu firma desteği sayesinde basit CRM yönetimi yapabilirsiniz. Tek bir cihaz üzerinden saha satış aktivilerinin gerçekleştiği ağın tüm yönetimini ele alabilirsiniz. Üstelik bu program %100 logo uyumlu olması ile farkını da ortaya koymaktadır. Bu özelliği sayesinde muhasebe ve CRM yönetimini gerçekleştirebilirsiniz. Tüm ürün stok bilgilerini, tahsilat bilgilerini ve muhasebe ile ilgili birçok bilgiyi Sales Plus’a aktarabilirsiniz.

7. Tahsilat Süreçlerinin Online Takibi

Saha satışında tahsilat süreçleri takip edilmediği zaman yapılan satışlardan istediğiniz sonucu elde etmeniz çok da mümkün olmayacaktır. Kontrollü ve sistematik bir şekilde ilerlettiğiniz sürece yapılan ve yapılacak olan tüm tahsilatlardan haberdar olabilirsiniz. Mobil saha satış uygulamasını kullanan firmalar bayilerinin tahsilatlarını online olarak takip ederek müşteri bazlı satış raporlarına ulaşabiliyor. Açık hesap durumlarını, risk analizlerini, çek senet durumlarını ve yapılan satışların bakiyesini online olarak takip edebilirsiniz.

SALES PLUS mobil saha satış uygulamasının sanal pos özelliği sayesinde kredi kartı ile ödeme yapmak isteyen bayileriniz için ekstra pos taşımanıza gerek yoktur. Saha satışını tamamen online platforma taşımanızda sanal pos özelliği de plasiyerlerin iş yükünü azaltacaktır. Ayrıca Sales Plus’ın logo muhasebe yazılımı ile tam uyumlu olmasıyla satışı gerçekleşen ve tahsilatı yapılan ürünler anlık olarak muhasebe departmanıyla da ilişkilendirilir. Muhasebe ve saha arasındaki tahsilat noktasındaki süreçlerini de böylelikle kontrol altına almış olursunuz.

Bir mobil saha satış uygulaması olan ve her sektörle uyumluluk gösteren Sales Plus olarak hazırladığımız bu blog yazısının sonuna geldik. Yazı boyunca Sales Plus’ın saha satışı yapan şirketinize ne gibi faydalar sunabileceğine genel hatları ile değindik. Konu ile ilgili bir soru sormak istemeniz halinde bizlerle 444 8 123 numaralı hat üzerinden iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Yorum Yap