Saha Ekip Yönetiminde, Mobil Saha Satış Otomasyonu ile Kontrol Sizde !

saha ekip yönetimi mobil çözümler

Saha Ekip Yönetiminde, Mobil Saha Satış Otomasyonu ile Kontrol Sizde !

Temmuz 13, 2018

saha ekip yönetimi mobil çözümler
Markanızı saha satışında yücelten ve firmanızın büyümesinde etkin rol oynayan saha satış ekiplerinizi nasıl yönetiyorsunuz? Eski düzen ajanda ile bayileri gezmenin devri çoktan kapandı. Dijital çözümleri bünyesine katan firmalar bu dönüşüm ile birlikte saha satışını her yerden ulaşılabilir hale getirdi. Plasiyerin konumu ve yaptığı işlem fark etmeksizin yürüttüğü tüm işlemleri ilgili olan saha satış yöneticisi ve temsilcisi ile paylaşabilir. Mobil saha satış programı tercih ederek, dijital dönüşüme ayak uyduran firma yöneticileri merkezden sahaya inen temsilcisini rahatlıkla takip edebilmektedir. Özellikle bayi/müşteri sayısı fazla olan markalar bu anlamda iş yükünü hafifletecektir.

Saha ekip yönetiminde satış stratejilerinizi uygulayabileceğiniz, planlama ve organizasyonlarınızı yönetebileceğiniz mobil saha satış programınız SALES PLUS’ın sağladığı faydaları daha yakından incelemeye başlayabiliriz.

Sales Plus’ın Saha Satış Temsilcisine Sağladığı Faydalar

Merkezden uzak ve lokasyonu sürekli olarak değişkenlik gösteren saha satış temsilcisinin en büyük ihtiyacı veriye ulaşımdır. Müşteri görüşmesini satışa dönüştürmeyi ve memnuniyeti sağlaması için veri havuzuna erişim sağlamalıdır. Gerektiği durumlarda önceki görüşme notları diğer plasiyerlerden edinmelidir. Android saha satış otomasyonu SALES PLUS bu noktada saha satış temsilcisinin elini güçlendirmektedir. Nitekim saha satış sürecinde plasiyerlerin ihtiyacı olduğu tüm detaylar Sales Plus sayesinde tablet üzerinden görüntülenebilir. Sales Plus mobil saha satış otomasyonunun, saha satışında plasiyerlerin kontrolü ele alma noktasında sunduğu faydaları sizler için maddeler halinde özetleyebiliriz:

 • Gideceğiniz müşteri ve görüşme detayları tabletinizde yer alır.
 • Müşterinize ulaşmak için adres aramanıza gerek kalmadan adres bilgileri ve yol tarifi tabletinizde yer alır.
 • Müşteriye ürün sunumu sırasında ürün özellikleri, stok bilgisi vb. tüm veriler tabletinizde yer alır.
 • Siparişlerinizi saniyeler içinde oluşturabilir ve merkezle anlık paylaşabilirsiniz.
 • Sipariş detaylarını müşterinize PDF formatında gönderebilirsiniz.
 • Müşterinize özel kampanya oluşturarak iskonto yapabilirsiniz.
 • Satış sırasında tüm ürünlerin numunelerini taşımak yerine logo saha servis yazılımı üzerinden ürünlerin özelliklerini, ürün fotoğraf ve videolarını müşteri görüşmesi sırasında sunabilirsiniz.
 • Satışı gerçekleşen ürünleri anlık olarak stoktan düşerek sanal pos özelliği ile o anda tahsilatını yapabilirsiniz.
 • Online – Offline çalışma özelliğine sahip olan logo saha servis yazılımı ile saha satış temsilcileriniz çalışmalarında hiçbir kesiti olmayacaktır.
 • %100 LOGO uyumlu olması sayesinde finans departmanının saha satış bakiyesi hakkında bilgilendirilirken sahadaki temsilci ise ürünlerin aktarımını ve güncelliğini sağlayarak stok kontrollerini sağlayabilir.
 • Sahada yapılan satışları anlık olarak ERP aktarımı yapabilmek iş yükünü hafifleten en önemli özelliklerden bir tanesidir.

Plasiyerler için, saha satışında işlerini kolaylaştıracak ve kontrolü ellerine almalarını sağlayacak olan gerekli diğer birçok özellik mobil saha satış otomasyonu Sales Plus’ta mevcuttur.

Mobil Saha Satış Otomasyonunun Saha Satış Yöneticisine Sağladığı Faydalar

Sahayı ne kadar etkin yönetiyorsunuz? Saha satış müdürü olarak bölgenizde bulunan satış temsilcilerini kontrol edebiliyor ve verimli bir şekilde yönetebiliyor olmanız gereklidir. Sizin yönetici olarak var olan durumdan maksimum verimi almak için zaman yönetimini iyi bir şekilde kurgulamanız ön görülür. Sahada yönetici ve temsilcinin yapılacak işlemleri dijitalleştirmesi ve anlık ulaşılabilir hale getirmesi için saha satış programı kullanılmaktadır. Çağın getirmiş olduğu yenilikleri takip ederek kolaylaştırıcı fikirleri sahaya taşımanız için en büyük yardımcınız Sales Plus olacaktır. Vakit kaybetmeden Sales Plus’ın saha satış yöneticilerinin satış sürecindeki kontrolü ellerine almalarını sağlayacak faydalarına değinmeye başlayabiliriz.

Sahaya inene personellerinizi daima kontrol altında tutmanız için ortak bilgi paylaşım alanları oluşturabilirsiniz. Markanıza değer katan ve sizin için çalışan saha satış temsilcilerinizin işlerini kontrol etmek ve verimliliklerini arttırmak için ihtiyacınız olacak tüm bilgilere mobil saha satış otomasyonunuz SALES PLUS üzerinden ulaşmanızı sağlıyoruz. Böylelikle sahada kolaylaşacak işleriniz şöyledir;

 • Görev oluşturarak plasiyerlerinizin iş planlarını ve iş detaylarını aktarabilirsiniz.
 • Ziyaret planı oluşturarak görüşülmesi gereken müşteriyi belirlediğiniz plasiyer ile paylaşabilirsiniz.
 • Plasiyerlerinizin bulunduğu konumu anlık olarak görebilirsiniz.
 • Sales Plus saha ekip yönetimi uygulamasının esnek ve kapsamlı bir yapıya sahip olmasından dolayı her sektöre uyum sağlayarak işlemler yürütülmektedir.
 • Sipariş, satış, ziyaret ve genel raporlar gibi detaylı raporlardan sahadaki tüm işleyişi izleyebilirsiniz.
 • Logo saha satış programı merkez ile saha arasındaki iletişimi de güçlendirmektedir. Sahada gerçekleşen müşteri ziyaretleri, satış ve tahsilat işlemleri merkez ile anlık olarak paylaşılmaktadır. Bu durum saha yöneticilerinin iş süreçlerini rahatlatmaktadır. Çünkü sahada olan tüm işlemleri temsilcilerden edinmesi mümkün olmayacaktır. Bu iletişim kopukluğundan dolayı meydana gelen aksaklıklar işlerin yavaşlamasına ve müşterilerin bu durumdan etkilenmesine neden olacaktır. Bu tür sorunların meydana gelmemesi ve saha satış temsilcilerinin iyi bir şekilde yönetilebilmesi için geliştirilen mobil saha satış otomasyonu yöneticilere kolaylık sağlamaktadır.
 • Sales Plus saha ekip yönetimi uygulamasının esnek ve kapsamlı bir yapıya sahip olmasından dolayı her sektöre uyum sağlayarak işlemler yürütülmektedir. Dolayısıyla Sales Plus’ın sunduğu bilgileri kendi sektörünüze yönelik analiz ederek avantaja çevirmeye başlayabilirsiniz.
 • Müşteriler alanından seçeceğiniz müşteri parametrelerinde yeni müşteri kayıt edildiği zaman yönetici onayından geçsin mi yoksa geçmesin mi bunun kararını siz verebileceksiniz.
 • Yeni bir sipariş oluşturulduğu zaman bu sipariş yönetici onayından geçtikten sonra hazırlama, dağıtım ve tahsilat aşamalarına geçsin istiyorsanız Sipariş> Yeni Sipariş Onay Gerektirsin seçeneğini işaretlemeniz yeterlidir.
 • LOGO ile tam uyumlu olması saha satış yöneticilerine sunduğu bir başka avantajdır. Bu özellik sayesinde satış ile muhasebe çalışmalarını birlikte yürütebilmenin eşsiz rahatlığını yaşayabilirsiniz.

Kısaca özetleyecek olursak; satış oranlarınızın artması yönetim faaliyetleri ile doğru orantılıdır. Devam eden saha satış faaliyetlerini izlemek, müşteri ziyaretlerini görüntülemek, alacak – borç durumlarını ve tahsilat raporlarını tek bir noktandan incelemenizi sağlayacak mobil saha satış programı saha yönetimindeki hâkimiyetinizi arttıracaktır. Satış, temsilci, müşteri ve muhasebe süreçlerinde temsilcilerin izlediği yol ve yaptığı çalışmalarıanlık olarak uygulama üzerinden takip edebilirsiniz. Nerede olduğunuzun bir önemi kalmadan saha satışında işleyen tüm süreçleri logo saha servis programı sayesinde izleyebilirsiniz.

Bu faydalara ek olarak daha fazlasını SALES PLUS ile tabletinizde toplayarak saha satış yöneticilerinin işlerini hafiflettik.

Saha satış yönetiminize mobil çözümler üreten SALES PLUS mobil saha satış otomasyonu ile sizde markanızın gücüne güç katabilirsiniz. Bayilerinizi ve satış temsilcilerinizi yönetmek için 0212 871 40 50 numaradan bizi arayın ve sizde verilerinizi dijitale taşıyın!

Yorum Yap