Saha Satış Otomasyonu Ile Tahsilat Takibi Nasıl Yapılır?

draft

Saha Satış Otomasyonu Ile Tahsilat Takibi Nasıl Yapılır?

Ağustos 14, 2020

Tahsilat takibi yapmak satışın bel kemiklerinden biridir. Tahsilat takibi yapılmadığı sürece yapılan satışlar boşa gitmiş olacaktır ve bu durum işletmeyi zarara uğratır. Bu haftaki blog yazımızda Saha satışı için oldukça önemli olan tahsilat takibinin Sales Plus ile nasıl yapılacağını size anlatacağız.

Tahsilat Takibi Nasıl Yapılır?

Saha satışı otomasyonu olmadan tahsilat takibi yapmanın zorluklarına değinerek yazımıza başlamak istiyoruz. Aylık nakit akışınızın takibini yapabilmek için satışları ve alacakları düzenli olarak kaydetmelisiniz. Zamanında ödenen tahsilatlarla ilgili sorun yaşamamanız muhtemel bir durumdur. Fakat zamanı geçen tahsilatlar size zarar olarak dönebilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda müşteri ile irtibata geçmelisiniz. Bütün bunların kontrolünü manuel olarak yapmak zorken saha satış otomasyonu Sales Plus sizin için bu işlemi kolay hale getirir.

Sales Plus ile Tahsilat Takibi Yapma

Sales Plus bütün müşteriler adına tek tek kayıt açabileceğiniz ve bu kayıtların içini veriler ile doldurabileceğiniz bir sistem. Bu konuda detaylı bilgiye sahip olmak için “Sales Plus Saha Satış Otomasyonu ile Müşteri Bilgileri Nasıl Aktarılır?” isimli makalemizi okuyabilirsiniz. Müşteriye atanan bu bilgiler arasında onlardan alınacak tahsilata dair detaylarda yer almaktadır. Sales Plus üzerinden satış yaptığınız müşterilerin tahsilat durumlarını inceleyerek tahsilatın ne kadar geciktiğini öğrenebilirsiniz. Satışlar bu sistem üzerinden yapıldığı için sizin ekstra bir iş yükü olarak tahsilat durumlarını kaydetmenize gerek yoktur. Satışı yapmanız ve onaylanması yeterlidir.

Saha yönetim otomasyonu Sales Plus ile tahsilat takibi yapmak son derece kolay! Siz de iş yükünüzü azaltmak ve tahsilat konusunda sorun yaşamak istemiyorsanız bizimle iletişime geçerek Sales Plus ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz.

Yorum Yap