Tekstil Firmaları İçin Saha Satış Yönetimi

tekstil firmaları için sah satış yönetimi

Tekstil Firmaları İçin Saha Satış Yönetimi

Mayıs 15, 2020

tekstil firmaları için sah satış yönetimi

Tekstil, hazır giyim ve deri üretiminde saha satış yönetimi oldukça önemli! Envai çeşit ürüne ev sahipliği yapan bu sektörün saha kısmını yönetmek de hayli zor olabiliyor! Bu haftaki yazımızda sizinle “Tekstil firmaları için saha satış yönetimi nasıl yapılır?” sorusunun cevabını paylaşıyor olacağız.

Tekstil Firmalarında Saha Satışı Nasıl Yönetilir?

Perakende ve toptan tekstil ürünleri satışında saha çalışanlarına büyük iş düşüyor. Saha satış elemanlarının onlarca ürünü akıllarında tutmasının zorluğu bir yana bütün bu ürünlerin özelliklerini, renk bilgilerini, beden bilgilerini ve daha pek çok şeyi karşı tarafa aktarmaları neredeyse imkansız. Tekstil firmaları için birçok bu tarz problem var. Bu yüzden manuel bir sistem plasiyerlerin omzundaki yükü almaya yetmeyecektir. Bir satış otomasyonu kullanmak plasiyerlerin işini kolaylaştıracaktır.

Saha Satış Otomasyonu Tekstil Firmalarına Nasıl Kolaylıklar Sunar?

Saha satış otomasyonu kullanmak tekstil firmalarına hem kolaylık sunar hem de avantaj sunar. Şimdi sizlerle bunları inceleyeceğiz.

Tekstil Ürünlerinin Özelliklerinin Kaydı: Pek çok ürün olan bu sektörde ürünleri müşteriye sunmak oldukça önemli. Saha satış otomasyonunda bulunan ürün sunumu ile müşteriye ürüne ait bütün bilgilerin aktarılması mümkün olduğu gibi görsel ve video olarak karşı tarafa aktarılması da mümkündür. Dolayısıyla alıcının ürünü daha yakından tanıma şansı olacaktır ve böylece bu durum satışa olumlu yansıyacaktır.

Stok Kontrolü: Özellikle toptan satışlarda stok kontrolü yapabilmek müşteriye mahçup olmamak açısından önemlidir. Müşterinin beğendiği ürünün anlık olarak stok durumunu kontrol etmek ve ona bu konuda doğru bilgi aktararak satış yapmak müşteri ilişkisine olumlu yansıyacaktır. Ayrıca üretim aşaması için de bu durum önemlidir. Stokların tükenmeye başlamasına göre yeniden üretim yapılabilir ve böylece kesintisiz satış sağlanabilir.

Toptan Ürün Satışında Tahsilat Takibi: Tahsilat takibi satışın en önemli aşamasıdır. Tahsilat takibi yapılmazsa zarar edilir. Saha satış otomasyonu bu süreci kolay hale getirir ve eksiksiz tahsilat almayı sağlar. Böylece kar edilir.

Müşteriye Özel Ürün Sunabilme: Saha satış uygulamalarında müşterilerin bilgileri depolanır. Böylece plasiyer satış aşamasında müşteriye özel ürün sunarak satış aşamasını daha hızlı tamamlayabilir ve daha çok müşteri ile görüşme imkanı bulabilir.

Tekstil firmanız için saha satış uygulaması kullanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir ve işletmeniz için maksimum kar alabilirsiniz.

Yorum Yap