fbpx

Saha Yönetim Sistemi Nedir?

saha yönetim sistemi nedir, neden kullanılır

Saha Yönetim Sistemi Nedir?

Temmuz 30, 2020

saha yönetim sistemi nedir neden kullanılır
Saha yönetim sistemi; saha satışının parçası olan sipariş kontrolü, tahsilat, stok durumu, müşteri yönetimi gibi hizmetler için kolay kullanım imkanı sunarak merkezden yönetimi iş yükü olmaktan çıkaran saha satış sistemidir.

Saha Yönetim Sistemine Neden İhtiyaç Duyulur?

Saha satışını merkezden yönetmek son derece zordur. Saha yönetim sistemine duyulan ihtiyacın nedenlerini sizin için maddeler halinde sıralayabiliriz;

Müşteri ile İlişkiler Sağlamlaşır

Saha yönetim sistemi ile müşteri bilgileri depolanır. Böylece hem yönetici hem de plasiyer tarafından müşteri tanınır hale gelir. Müşteriye özel sunumlar yapma şansının arttığı bu sistem de müşteri kendini özel hisseder ve daha fazla satın alma eğilimine girer. Bunun yanı sıra stok kontrolü yapılabilen sistem sayesinde müşteriye istediği ürünler zamanında sunulabilir. Satın alma aşamasında gereksiz bekleme yaşamayan müşterinin firmaya gösterdiği ilgi olumlu bir geri dönüştür.

Zamandan Tasarruf Edilir

Yol bulma, bilgi aktarma ve iletişim kurma gibi konular manuel olarak yapıldığında firmaya da çalışanlara da zaman kaybettiren bir uğraştır. Saha yönetim sistemi sayesinde plasiyere konum ve müşteri bilgileri anlık olarak aktarılabilir. Bu alanda yaşanan zaman kayıpları ortadan kalkar. Bunun yanı sıra online mesajlaşma sayesinde iletişim bölünmez ve bu da zamandan tasarruf olarak firmaya yansıyan bir özelliktir.

Ekip ve Yöneticinin İş Yükü Azalır

Manuel sistemle çalışmak zaman kaybının yanı sıra büyük de bir iş yüküdür. Her şeyi manuel sistemde tek tek raporlamak ve benzeri işleri yapmak yorucu işler bütünüdür. Yöneticiler işi takip etme konusunda ekstra efor harcamaz. Plasiyerler birtakım bilgileri ezberlemek zorunda kalmaz.

Verimlilik Artar

Zaman tasarrufu ve ekibin iş yükünün azalması verimliliğe olumlu olarak yansır. Zaman kaybetmeyen plasiyer daha çok satış yapma imkanı bulurken plasiyerlerin yaptığı satışlar daha gözle görülür hale gelir. Böylece plasiyer motive edilir. Bu da firmaya olumlu bir geri dönüş olarak yansır.

Saha yönetim sistemi Sales Plus ile saha satışında daha başarılı olabilir ve bu işten karlı çıkabilirsiniz! Siz de iş yükünüzü azaltmak, zamandan tasarruf etmek ve müşterileriniz ile daha yakın bir bağ kurmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yap