fbpx

Saha Yönetim Sistemi ile Sahanın Kontrolü Nasıl Sağlanır?

saha yönetim sistemi ile sahanın kontrolü nasıl sağlanır

Saha Yönetim Sistemi ile Sahanın Kontrolü Nasıl Sağlanır?

Şubat 28, 2020

saha yönetim sistemi ile sahanın kontrolü nasıl sağlanır

Bu yazımızda sizlerle saha kontrolüne dair detayları ve saha kontrolünü sağlarken kullanabileceğiniz saha yönetim sisteminin size sunduğu avantajları anlatacağız. Teorikte konuştuklarınızın pratikte kontrolünü sağlamakta zorluk çekiyorsanız ya da pratikte bir şeyler yanlış gidiyor ve bunu fark edemiyorsanız saha yönetim sisteminin bu konuda hayatınızı kurtaracağını söyleyerek başlamak istiyoruz. Hazırsanız saha yönetim sistemi ile saha kontrolü arasındaki ilişkiyi daha yakından inceleyebiliriz!

Saha Yönetim Sistemi İle Saha Kontrolünde Neler Yapılabilir?

Saha yönetim sistemi pek çok olayı kontrol etme fırsatı sunar. Saha yönetim sistemi ile saha kontrolü sağlayabileceğiniz alanları şöyle sıralayabiliriz;

  • Çalışanların aktivitelerini kontrol edebilme.
  • Yapılacak iş konusunda zaman planlaması yapma.
  • İş yükünün dağılımını yapabilme.
  • Envanter kontrolü sağlama.
  • Ödeneklerin kontrolünü yapabilme.
  • Etkin risk yönetimi gerçekleştirebilirsiniz.

Saha kontrolünde saha yönetim sistemi kullanıldığında şirkete büyük avantajlar sağlayan bir sistemdir. Bu sistem sayesinde şirket saha takımının faaliyetlerini nerede olursa olsun takip edebilir. Firma ile işin bulunduğu ortam çok uzak olsa da aktivite takibi gerçekleştirilebilir. Online mesajlaşma ve raporlarla iş durumu takip edilebilir.

Saha Müşteri Yönetiminde Saha Yönetim Sistemi Nasıl Rol Oynar?

Saha yönetim sisteminde müşterinizi analiz edebileceğiniz arayüzler bulunur. Bu arayüzler sayesinde müşterilerinizi analiz ederek yapacağınız satış için bir pazarlama planı oluşturabilirsiniz. Arıca saha yönetim sistemi ile müşterilerinize ait bilgileri saklayabilirsiniz. Böylece bir sonraki satışınızda işinize yarayacak bilgileri hatırlayarak yolunuza devam edebilirsiniz.

Tahsilat aşaması bazen takip edilmesi zor bir hal alabiliyor. Saha yönetim sistemi tahsilat aşamasını daha kolay hale getirerek bu konuda herhangi bir yanlışlık ortaya çıkmasının önüne geçiyor.

Saha Ekip Yönetiminde Saha Yönetim Sistemi Nasıl Rol Oynar?

Saha yönetim sistemi liderlik destekli bir uygulamadır. Çalışanın performansını ölçmeye yardım eder ve bu performansın şirket stratejisi ile şirket hedefleri ile aynı doğrultuda gidip gitmediğini görmeyi sağlar. Pozitif ve negatif performans değerlendirmesi yapmayı kolaylaştıran saha yönetim sistemi, şirket stratejisi ve hedefleri doğrultusunda çalışanı motive etmeyi sağlar.

Saha yönetim sistemi işletmelerde yöneticileri büyük resme bakmaya teşvik ederken plasiyerlerin saha alanındaki sorumluluğunu arttırır. Böylece daha özerk bir üş gücünün elde edilmesini sağlar. Takımın üyelerinin daha fazla amacı ve hedefi olur. Daha çok bilgiye erişebilirler ve bu konuda daha cesaretli hale gelirler. Plasiyerler böylece işe daha çok hakim olurlar ve işi sahiplenme yüzdeleri artar. Takım liderleri problem çözme konusunda daha hızlı hale gelir ve her geçen gün bu durum daha iyiye gider. İşin doğru yapılabilmesi daha kolay hale gelir ve bu eylem şirket içinde bir standarta dönüşür. Öte yandan yanlış yapılan işler standarta dönüşmeden önce fark edilir ve düzenlenir.

Bunlara ek olarak sahadan toplanan bilgi merkeze çok kolay ulaştığı için iş akışında herhangi bir aksama meydana gelmez. Yanlış anlamaların yaşanma ihtimali oldukça azalar.

Böylece tam anlamıyla saha kontrolü sağlamış olursunuz. Siz de saha kontrolü konusunda başarılı olmak isterseniz Sales Plus olarak bu yolda size yardımcı olmaktan keyif duyarız. 0212 871 40 50 numaralı telefondan bize ulaşabilir ve saha kontrolünde saha yönetim sistemi kullanmanın avantajlarını öğrenebilirsiniz.

Yorum Yap