Saha Satış Otomasyonu Nedir? Neden Kullanılır?

saha satış otomasyonu nedir ve nasıl kullanılır

Saha Satış Otomasyonu Nedir? Neden Kullanılır?

Eylül 21, 2018

saha satış otomasyonu nedir ve nasıl kullanılır
Saha satış otomasyonu, verinin gücünden faydalanarak saha ekibi, merkez ve bayiler arasındaki etkileşim hızını ve verimliliği arttıran bir android saha satış otomasyonudur. Peki, saha satış operasyonlarının kontrolünü sağlamada işletmenize büyük fayda sağlayacak olan Sales Plus saha satış otomasyonu ile işletmeniz başka ne gibi faydalar elde edecek? Sales Plus hangi sektörler için uygundur? Söz konusu soruların yanıtını yazımızda bulabilirsiniz.

Saha Satış Otomasyonu Nedir?

Saha satış otomasyonu; saha satış operasyonları gerçekleştiren şirketler için pazarlama, teslimat, tahsilat, stok ve sipariş kontrolü, hızlı satış ve hizmet imkanı sunan bir cihazdır. Merkezden sahanın yönetimini kolaylaştırır. Ek olarak plasiyerlerin satış aktivitelerini daha verimli hale getirmelerine, ekip içi iletişim gücünü arttırmaya yarar.

Saha Satış Otomasyonu Neden Kullanılır?

Peki saha satış operasyonları gerçekleştiren şirketler neden bir saha satış otomasyonu olan Sales Plus’ı kullanmalılar? Bu sorunun yanıtını alt başlıklar halinde sizlere sunabiliriz:

1. Sales Plus ile Zaman Kontrolü Sizde Olur

Bir mobil saha satış otomasyonu olan Sales Plus sayesinde merkez, bayi ve saha satış elemanları arasında iletişimi güçlendirir ve zaman kaybı olmadan işlerinizi düzenli olarak tamamlayabilmenizi sağlar. Nitekim Sales Plus’ta bir sonraki adımınızı atmayı kolaylaştıracak birçok anlık veri sunulmaktadır. Bunlar arasında saha satış elemanlarınızın müşteri ziyaretleri ve tahsilat bilgileri de yer almaktadır. Böylelikle sahip olduğunuz bu gibi veriler sayesinde yönetici olarak günlük planlamalarınızı daha rahat yapabilir ve onları hem zamanında hem de uygun olarak uygulayabilirsiniz.

Her gün birden fazla katıldığınız toplantılarda neler konuşulduğunu hangi noktaların önemli olduğunu ve merkez ile paylaşılacak raporların hazırlanması. Gereksiz zaman kaybı yaşatacak bir çok iş süreçlerinden sizi kurtaran saha satış programıile toplantı sırasında ses kaydı, fotoğraf ve dokümanlar olarak tutabilirsiniz. Toplantı bitiminde tüm çalışmaları ve ek olarak kendi eklediğiniz notları merkez ile rapor halinde paylaşabilirsiniz.

2. Müşteri İlişkileri Yönetiminde Öne Geçin

Sales Plus sayesinde saha satış ekibinize anlık ilettiğiniz veriler doğrultusunda saha satış elemanlarınız müşterileriniz ile daha doğru stratejiler geliştirerek iletişime geçer. Müşteri ile ilgili geçmiş ziyaretler, hesap dökümleri ve benzeri verileri de istediği zaman görüntüleyebilir. Böylelikle müşterilerinizle ilişkilerinizi daha sağlam temeller üzerinde geliştirebilirsiniz. Böylelikle bu avantajı satış konusunda olumlu olarak da kullanabilirsiniz.

3. Ekibiniz İle Daha Etkin Çalışma Ortamı Yakalayın

Android saha satış otomasyonu için gerekli olan tüm özelliklere sahip olan Sales Plus ile yalnızca müşterileriniz ile değil, ekip içi iletişim ağınız da güçlenir. Sales Plus üzerinden tüm saha satış ekibiniz kimin nerede olduğunu anlık olarak görebilir ve bu doğrultuda birbirleriyle iletişime geçebilirler. Bu özellikten yönetici olarak sizler de faydalanabilirsiniz. Sales Plus’ta sunulan bu özelliklerin haricinde hatırlatıcı not alma, anlık mesajlaşma ve duyuru yapma gibi sunulan diğer birçok özellikten de faydalanabilirsiniz. Böylelikle hem ofisteki çalışanlar hem de saha içindeki çalışanlar arasında daha etkili ve sağlıklı iletişim ortamı yakalanabilir.

4. Hem Saha Ekibinin Hem de Yöneticinin İşini Kolaylaştırır.

Saha satış programı Sales Plus’ın değindiğimiz özellikleri sayesinde saha ekibinizin kazanacağı başlıca avantajlar şu şekildedir:

  • Hem müşteri hem ürün ile ilgili detaylara anlık ulaşım,
  • ERP aktarım sayesinde sipariş oluşturma sürecini hızlandırma,
  • Online onay kolaylığı,
  • Özel siparişlerin girilebilmesi,
  • Merkez ve diğer saha satış çalışanlarıyla anlık iletişim.

Sales Plus’ın yöneticinize kazandırdıklarını ise şu şekilde özetleyebiliriz:

  • Ekibi yönetme ve kontrol etme konusunda daha kolay ilerleyebilmesi,
  • Şirketin satış performansını yükseltmede Sales Plus ile iyi bir yardımcı kazanması,
  • Saha satış ekibinin olduğu gibi kendisinin de zaman konusunda tasarruf etmesi ve diğer işlerini halletme konusunda elinin rahatlaması,
  • Saha satış sürecinin takibinin kolaylaşması.


5.Hatırlatıcı Özelliği ile İşlerinizi Eksiksiz Olarak Yürütmenize Yardımcı Olur

X firmanın tahsilat günü yaklaşıyor. Bugün Y firmasında görüşmen var. Z ürününü stokta azaldı… gibi çalışmanız esnasında size devamlı olarak hatırlatan bir yazılımın olması ne kadar rahatlatıcı bir durum değil mi? Logo saha servis programıüzerinde kaydetmiş olduğunuz hatırlatıcılar sayesinde atladığınız veya unuttuğunuz bir işlem olmayacak. Bir müşteriye mi gideceksiniz? Hemen tarih, saat ve hangi firmaya gideceğinizi programınız üzerine kayıt edin. Sizin tercih ettiğiniz zaman diliminde size uyarı vererek hatırlatsın. Aynı zamanda almış olduğunuz hatırlatıcı notlara anket ve fotoğraf arşivlerini ekleyerek veri desteklemesi sağlayabilirsiniz.

6. Bildirim ve Duyuru Özelliği Sayesinde Anlık Takip İmkanı Sunar

Projelerinize, satış temsilcilerinize veya çalıştığınız firmalara kısacası Logo saha servis yazılımı üzerinde yer alan herkese toplu bildirimlerde bulunabilirsiniz. Tarih / Saat değişikliği veya projeye eklenecek olan bir özelliğin herkes ile paylaşılabilmesi için genel bildirim yayımlayarak bilgilendirme sağlayabilirsiniz. Yayımlamış olduğunuz bildirim sayesinde herkes olan biteni anlık olarak öğrenip bu doğrultuda çalışmalarına devam edebilir.

Sales Plus Android Saha Satış Otomasyonu Kimler İçin Uygundur?

Saha satışında karşılaşılan problemler genellikle evrenseldir. Saha satışı yapılan her sektörde temsilci ile merkez arasındaki iletişimin zayıflığından yakınılmaktadır. Sahada işleyen süreçlerden merkezin ve diğer plasiyerlerin haberdar olmamasından dolayı iş süreçlerinde aksamalar meydana gelir ve müşteri mağduriyetine kadar giden sorunlar ortaya çıkar. Saha satışında oluşan bu sorunların giderilmesi için geliştirilen mobil saha satış programı düzenli ve sistemli çalışma ortamı sağlamaktadır. Saha satışında aktif olarak çalışan plasiyerlerin takip edilmesi ve çalışmalarının kontrol altına alınabilmesi için ortak bir platform sunan mobil saha satış programı tek bir sektör ile sınırlı değildir.

Saha satışı yapılan her sektörde standart işlevler olan satış ve tahsilat işlemlerinin yanı sıra geliştirilmiş özelliklerinde saha satış programında olması işletmeniz için artı bir avantaj sağlayacaktır. Sales Plus tarafından geliştirilmiş olan mobil saha satış programı standart özelliklerin yanı sıra ek olarak risk yönetimi, müşteri analizleri, offline çalışabilme özelliği, detaylı raporlar ve ürün sunumlar gibi ek özelliklere sahip olması ile daima gelişime açıktır. Mobil cihazlara kurulumu gerçekleştirilen saha satış programınız her an elinizin altında ve sahada bilginiz ile güç sizde olacaktır. Sahada gerekli olan tüm verilere hızlı bir şekilde ulaşmanızı ve satış süreçlerini ilerletmeniz için tasarlanmış olan Sales Plus saha satış programı esnek bir yapıya sahiptir. Her sektöre uyum sağlar ve 1 günde kurulumu gerçekleşmektedir. Kolay kullanımı sayesinde uzun süre eğitim almanıza gerek yoktur.

Saha satış otomasyonu Sales Plus olarak hazırladığımız blog yazısının sonuna geldik. Saha satış otomasyonunun ne olduğuna ve neden kullanıldığına değindiğimiz yazıda, son olarak Sales Plus’ın hangi sektörler için uygun olduğu hakkında bilgi verdik. Sektör fark etmeksizin saha satış süreçlerinizde verim elde etmenizi sağlayacak ve satış oranlarınızı arttıracak Sales Plus saha satış otomasyonu hakkında daha detaylı bilgi almak için bizlerle 444 8 123 numaralı hat üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yap