Plasiyer Yönetiminde Sales Plus’ın Yöneticiye Sağladığı Faydaları

Plasiyer Yönetiminde Sales Plus’ın Yöneticiye Sağladığı Faydaları

Mayıs 03, 2019

Saha satış operasyonları gerçekleştiren şirketler için en önemli konulardan bir tanesi de saha ile saha satış yöneticisi arasındaki ilişkidir. Kompleks yapıdan meydana gelen saha satış sürecinin, yönetici tarafından iyi ve doğru bir şekilde kontrol edilmesi ve yönetilmesi gerekmektedir. Bu, toplam verimin artmasına ve buna bağlı olarak da satış performansının yükselmesine yardımcı olur. Saha satış sistemi Sales Plus olarak bu hafta hazırladığımız blog yazısında da bu konuya değineceğiz. Yazı boyunca Sales Plus’un, plasiyer yönetimi konusunda saha satış yöneticilerine ne gibi faydalar sağladığını anlatacağız. Bu alana ilgi duyanlar için faydalı bir yazı olmasını diler, iyi okumalar dileriz.

Sales Plus’ın Plasiyer Yönetiminde Saha Satış Yöneticilerine Faydaları

Saha satış sistemi Sales Plus, saha satış temsilcilerinin yönetimi ve takibi konusunda yöneticilere birçok fayda sunmaktadır. Söz konusu faydaları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

1) Plasiyer Konum Bilgisi ve Ziyaret Takibi

Saha satış yöneticisi olarak plasiyerlerin nerede olduğunu anlık olarak takip edebilmek ve gün içerisinde hangi ziyaretlerin tamamlandığını bilmek oldukça önemlidir. Nitekim bu doğrultuda anlık stratejiler daha doğru bir şekilde planlanabilir. Sales Plus saha satış sistemi üzerinden ‘Ziyaretler’ sekmesini açtığınızda, ziyaret durumlarını, halihazırda gerçekleşmiş ya da gerçekleşecek ziyaretleri görüntüleyebilirsiniz. Tüm lokasyonlar tek bir yerden kontrol edilebildiğinden müşteri görüşmeleri daha planlı hale getirilebilir. Öte yandan anlık takip sayesinde plan dışı ortaya çıkan müşteri ziyaretleri için, o müşteriye en yakın plasiyeri görevlendirebilir ve zamandan tasarruf edebilirsiniz.

2) Merkez ile Online Mesajlaşma

Kompleks yapıdaki saha satış sürecinde, merkez ile saha arasında kurulacak güçlü iletişim oldukça önemlidir. Sales Plus mesajlaşma özelliği üzerinden saha satış yöneticisi ile plasiyerler arasından özel mesajlar aracılığı ile iletişim kurulabilmektedir. Diğer yandan online mesajlaşma özelliğine ek olarak bildirim, duyuru, görev gibi özellikler ekip içi iletişimi oldukça güçlendirmektedir. Netice olarak da yöneticilerin saha satış sürecini kontrol etme konusundaki kabiliyeti artmış olur.

3) Plasiyerlere Hatırlatıcılar Ekleme

Saha satış sürecinde, bu süreçten sorumlu her kişinin onlarca görevi olur. Bu yüzden son derece planlı ve programlı olmak büyük önem arz eder. Sahadaki aktivitelerin düzenli olarak akması ise saha satış yöneticisinin mesuliyetidir. Saha satış sistemi Sales Plus bu açıdan da yöneticilere fayda sağlamaktadır. Plasiyerlere Sales Plus üzerinden hatırlatıcılar ekleyebilir ve işlerin daha düzenli ilerlemesini olumlu yönde etkileyebilirsiniz.

4) Plasiyer Aktivitelerinin Raporu

Sahada yer alan plasiyerlerin halihazırda neler yaptığını bilmek, yöneticiye sahayı kontrol anlamında avantaj sağlar. Sales Plus üzerinden ulaşılabilecek plasiyer aktivite raporları sayesinde de, hangi plasiyerin hangi görevleri tamamladığını ve benzer bilgileri yönetici olarak görebilirsiniz. Söz konusu raporlar arasında sahada yapılan ziyaret, satış, tahsilat ve sipariş raporları yer almaktadır. Dilerseniz filtreleme özelliği sayesinde spesifik bir saha satış elemanının aktivitelerini de görüntüleyebilirsiniz.

5) Plasiyer Satış ve Tahsilat Raporu

Saha satış yöneticisi için bir diğer önemli konu ise satış ve tahsilat bilgilerine anlık olarak ulaşabilmesidir. Bu sayede spesifik bir zaman aralığındaki genel satış performansı ya da belli bir plasiyerin satış performansı görüntülenebilir. Yapılan analizler doğrultusunda da satış performansını arttırmaya yönelik önlemler alınabilir.

Saha satış sistemi Sales Plus, satış raporlarını görüntüleme konusunda da saha satış yöneticilerine fayda sağlamaktadır. Nitekim Sales Plus üzerinden, gerçekleştirilen tüm satışların raporları görüntülenebilmektedir. Üstelik tarih, para birimi, müşteri, plasiyer, ürün ve kategori gibi filtrelemeler yapılıp spesifik bilgilere ulaşılabilmektedir. Satış raporları ile ilgili detaylara liste halinde ya da grafik halinde Sales Plus üzerinden ulaşabilirsiniz.

6) Satış Hedef Raporu

Saha satış operasyonlarının en kilit noktalarından bir tanesi de doğru satış hedefleri oluşturmak ve söz konusu hedefleri tutturabilmektedir. Bu açıdan satış ile ilgili verilerin ve raporların önemi ön plana çıkar. Saha satış yöneticisi olarak Sales Plus üzerinden satış hedeflerine ve sonuçlarına dair raporları görüntüleyebilirsiniz. Üstelik belirli bir tarih aralığına göre filtreleyebilir ve farklı tarihlerdeki hedefleri, satış raporlarını karşılaştırabilirsiniz. Böylelikle satış performansının arttırılmasına yönelik yeni stratejileri daha sağlam bir temel üzerinde oluşturabilirsiniz.

Saha satış sistemi Sales Plus olarak hazırladığımız blog yazısının sonuna geldik. Bu haftaki blog yazımızda Sales Plus’ın saha satış yöneticilerine sağladığı faydaları ele aldık. Saha satış sistemleri arasında yer alan Sales Plus’ın sağladığı diğer faydaları görmek için web sitemize göz atabilirsiniz. Konu ile ilgili herhangi bir sorunuz olması halinde ise, bizlerle 444 8 123 numaralı hat üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yap