fbpx

Müşteriyi Tanımak Saha Satışı İçin Neden Önemlidir?

Müşteriyi Tanımak Saha Satışı İçin Neden Önemlidir?

Müşteriyi Tanımak Saha Satışı İçin Neden Önemlidir?

Haziran 05, 2020

müşteriyi tanımak saha satışı için neden önemlidir

 

Saha satışı faaliyetlerinde müşteriye özel kampanyaların oluşturulması, ona satılabilecek ürünün öne çıkarılması, satış sonrası belirli metriklerin ölçülmesi firmaya zaman ve kar olarak geri dönen uygulamalardır. Bu haftaki blog yazımızda sizlerle müşteriyi tanımak hakkında bildiklerimizi aktaracağız.

Müşteriyi Tanımak Neye Yarar?

Müşteriyi tanımak önemlidir. Peki, müşteriyi tanıyarak onlara ve kendinize ne sunabilirsiniz? Bunu hiç düşündünüz mü? Biz, sizler için bu sorunun cevabını vereceğiz.

Müşterinize Kişiselleştirilmiş Müşteri Deneyimi Sunabilirsiniz

Müşterinize kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmak için onları tanımanız gerekir. Müşteri böylece kendini değerli hissedecek ve satın alma eğilimi artacaktır. Bunu şöyle örnekleyebiliriz; aynı işlevi gören iki ürününüz vardır. Fakat A ürününün içindeki herhangi bir madde müşterinizin sevdiği bir maddedir. Müşterinize bu iki ürünü sunup özelliklerini saydığınızda müşterinizin sevdiği noktayı pas geçebilirsiniz. Bu da müşterinizin seçim süresini uzatabilir. Onun seçim süresinin uzaması ise size zaman kaybı olarak geri döner. Fakat siz A ürününü ona sevdiği özellikle birlikte sunarsanız. Müşteri hızlıca satın alacaktır. Ayrıca kendini özel hissettiği için aranızda daha iyi bir bağ oluşacaktır. Manuel olarak pek çok müşteriyi tanımak ve onlara kişiselleştirilmiş ürün deneyimi sunmak zor olabilir. Fakat saha satış sistemleri size bu konuda büyük kolaylık sağlar. Müşterinize ait bilgileri ve analizleri depolayarak süreci kolaylaştırabilirsiniz. Böylece hem müşteriniz hem de siz mutlu olursunuz.

Verilerle Yeni Stratejiler Oluşturulabilir

Müşterilerinizin sadece sevdiği ürünleri onlara pazarlamanın yanı sıra ona satabileceğiniz ürünleri de keşfetmeniz önemlidir. Bu yüzden onların verilerine ihtiyaç duyarsınız. Bunu manuel olarak yapamasanız da saha satış sistemi yardımıyla yapabilirsiniz. Onların belirli özelliklerini bilerek ürünlerle eşleştirebilir ve bu ürünleri onlara pazarlarken izleyeceğiniz yolun haritasını çıkarabilirsiniz. Böylece daha emin adımlar atarsınız. Belki de onlara satacağınızdan daha fazla ürün satarak verimlilik sağlayabilirsiniz.

Mobil saha satış uygulaması ile müşterilerinizi daha yakından tanıyabilirsiniz. Siz de Sales Plus ile müşterinizi daha yakından tanıyarak saha satışında zamandan tasarruf ederek kar, verimlilik ve müşteri sadakati kazanabilirsiniz.

Yorum Yap