Mobil Saha Satış Otomasyonunun Yöneticiye Kazandıracakları

mobil saha satış otomasyonunun yöneticiye kazandıracakları

Mobil Saha Satış Otomasyonunun Yöneticiye Kazandıracakları

Mart 01, 2019

mobil saha satış otomasyonunun yöneticiye kazandıracakları

Mobil saha satış otomasyonu, merkezde yer alan ve saha satış ekibi ile irtibatta olan yöneticiler için büyük avantajlar kazandırıyor. Bir mobil saha satış otomasyonu olan Sales Plus olarak da bu haftaki blog yazımızda Sales Plus’ın saha satış operasyonları yürüten şirket yöneticilerine direkt ve dolaylı yollardan neler kazandırabileceğine değineceğiz. Sizler için faydalı bir yazı olmasını umar, iyi okumalar dileriz.

Mobil Saha Satış Otomasyonu ile Ekibinizi Daha Rahat Yönetebilirsiniz

Mobil saha satış otomasyonu Sales Plus sayesinde saha satış ekibinin yönetimini hem daha kolay hem de daha efektif bir şekilde yapabilirsiniz. Yönetici olarak Sales Plus aracılığı ile merkezden saha satış ekibinize verebileceğiniz direktifleri ve ekiple kurabileceğiniz iletişim biçimlerini aşağıdaki gibi özetleyebiliriz:

  • Sales Plus üzerinden saha satış ekibinize yönelik yeni görevler atayabilir ve bunları anlık olarak saha satış ekibinize iletebilirsiniz.
  • Saha satış ekibinizde yer alan her bir plasiyerin günlük, haftalık ve aylık bazda planlanmış müşteri ziyaret takvimini görüntüleyebilir ve bunlar üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.
  • Saha satış ekibinizde yer alan plasiyerlerin anlık konum takiplerini yapabilirsiniz. Acil bir program olması durumunda gerekli konuma en yakın plasiyerinizi görüntüleyebilir ve onunla irtibata geçebilirsiniz.
  • Mobil saha satış otomasyonu Sales Plus üzerinde yer alan ortak alan üzerinden herkes son aktiviteleri takip edebilir. Böylelikle ekip içi iletişim daha da güçlü bir hale gelebilir. Bu da yönetici olarak sizin işinizi kolaylaştırır.
  • Kompleks yapıdaki saha satış sürecinde, merkez ile saha arasında kurulacak güçlü iletişim oldukça önemlidir. Sales Plus mesajlaşma özelliği üzerinden saha satış yöneticisi ile plasiyerler arasından özel mesajlar aracılığı ile iletişim kurulabilmektedir. Diğer yandan online mesajlaşma özelliğine ek olarak bildirim, duyuru, görev gibi özellikler ekip içi iletişimi oldukça güçlendirmektedir. Netice olarak da yöneticilerin saha satış sürecini kontrol etme konusundaki kabiliyeti artmış olur.

Mobil Saha Satış Otomasyonu Sayesinde Zamandan Tasarruf Edebilirsiniz

Saha satış sistemi olan Sales Plus, %100 logo uyumlu olması sayesinde plasiyerlerin programa giriş yaptığı sipariş ve tahsilat bilgilerini anlık olarak ERP sisteminde görüntüleyebilirsiniz. Bu da yönetici olarak size zaman kazandırır.

Merkezde yönetici olarak size zaman kazandıracak bir başka Sales Plus özelliği ise offline çalışma özelliğidir. Bu özellik sayesinde offline durumlarda çalışmaya devam edebilir, verileri koruyabilir ve böylelikle hem saha satış ekibiniz hem de yönetici olarak siz zamandan tasarruf etmiş olursunuz.

Mobil Saha Satış Otomasyonu ile Satış Performansını Yükseltebilirsiniz

Sales Plus’ın yardımı ile saha satış süreçlerindeki başarı gözle görülür bir şekilde artmaya başlar. Satış performansının artmasında ise Sales Plus tarafından size yardımcı olacak birçok özellik sunulmaktadır. Saha satışında yönetici olarak başarıyı arttırmanıza yardımcı olacak belli başlı özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Plasiyerler arası iletişimin daha etkin hale gelmesi ile zamandan kazanmak ve bu zamanı yönetici olarak doğru planlayarak satış yolunda daha etkili bir şekilde kullanabilirsiniz.
  • Sales Plus ile müşteri risk durumunu görüntüleme ve bu doğrultuda doğru tercihler yapabilirsiniz.
  • Sipariş, satış ve satış hedef raporlarını düzenli olarak takip edebilme ve bu sayede daha etkin stratejiler geliştirerek aksiyon alabilirsiniz.
  • Stok durum raporlarını anlık görüntüleyebilme ve bu doğrultuda ürün yönetimi yapabilirsiniz.
  • Saha satış sürecinde, bu süreçten sorumlu her kişinin onlarca görevi olur. Bu yüzden son derece planlı ve programlı olmak büyük önem arz eder. Sahadaki aktivitelerin düzenli olarak akması ise saha satış yöneticisinin mesuliyetidir. Saha satış sistemi Sales Plus bu açıdan da yöneticilere fayda sağlamaktadır. Plasiyerlere Sales Plus üzerinden hatırlatıcılar ekleyebilir ve işlerin daha düzenli ilerlemesini olumlu yönde etkileyebilirsiniz.

Mobil Saha Satış Otomasyonu ile Her Adımı Takip Edebilirsiniz

Saha satış operasyonları yürüten şirkette çalışan yöneticiler için en önemli konulardan bir tanesi yapılan işler üzerinde kontrol sağlanabilmesidir. Böylelikle yönetici, satış sürecine daha geniş çerçeveden bakan biri olarak önemli stratejik kararlar alıp satış performansını yukarılara taşıyabilir. Sales Plus’ın sunduğu özellikler sayesinde de saha satış sürecinde atılan her adımı anlık olarak takip edebilir, onay sürecini hızlandırabilir ve detaylı olarak sunulan raporları inceleyebilirsiniz. Böylelikle satış sürecine dair tüm detaylar hakkında bilginiz olur ve yönetici olarak daha doğru ve stratejik kararlar alabilme şansınız artar. Bu da hem kendi başarınızı hem de genel toplamda şirket başarısını arttırıcı etki gösterir.

Mobil saha satış otomasyonu olan Sales Plus olarak bu programın saha satış ekibini yöneten yöneticilere direkt ve dolaylı yollardan faydalarını anlattığımız blog yazısının sonuna geldik. Konu ile ilgili herhangi bir sorunuz olması halinde bizlerle 444 8 123 numaralı hat üzerinden iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak ister, iyi günler dileriz.

Yorum Yap