Geniş Bayi Ağına Sahip Firmalar için Saha Ekip Yönetimi

geniş bayi ağına sahip firmalar için saha ekip yönetimi

Geniş Bayi Ağına Sahip Firmalar için Saha Ekip Yönetimi

Ekim 10, 2017

geniş bayi ağına sahip firmalar için saha ekip yönetimi

Sektörünüzdeki bilinirliğiniz arttıkça hizmet vermiş olduğunuz firmaların sayısı artacak ve yönetimini gerçekleştirmek için bir saha satış otomasyonuna ihtiyacınız olacaktır. Birden fazla firma ile gerçekleştirmiş olduğunuz faaliyetlerin takibini yapmanın yanı sıra saha yönetim ekiplerinizin yönlendirmesini ve planlamasını da yapmalısınız. Saha ekiplerinizin sorumluluğundaki ürünlerin sürekli olarak güncel kalması, stok seviyelerinin takibi yapılarak eksik olan ürünlerin temin edilmesi, kampanya ve fiyat analizlerinin yapılarak satışı arttıracak çözümler üretilmesi gerekmektedir. Bunların yanı sıra rakip firmaların hangi ürünler üzerinde yoğunlaştığını tespit ederek çalışmalarını bu doğrultuda güncellemeleri gerekmektedir. Yönetici kadrosunun görevi ise firma ilişkilerini yönetmenin yanı sıra saha yönetim ekibinin yapmış olduğu çalışmalara anlık olarak ulaşıp incelemesi ve stratejiler geliştirmesi gerekmektedir.

Zorlu iş süreciniz firmanız büyüdükçe karmaşıklığa sebebiyet verebilir. Müşteri ilişkilerini ve saha satış ekibinin gerçekleştireceği faaliyetleri düzenlemek daha uzun zaman alacaktır. Yani saha satış personelinizin hangi müşteriye ne zaman gittiğini, hangi çalışmaları yürüttüğü gibi birçok işlemden haberiniz olmayacağı için ekip planlamasını yapmanızda zorlaşacaktır. Yönetimi zorlaşan iş faaliyetleri ise işlerin aksamasına neden olacaktır. İş süreçlerinizi belirli bir düzen çerçevesinde geliştirmeniz için birkaç ipucu;

Kısıtlı Zamanı Doğru Yönetin
Kendinize belirlemiş olduğunuz bir gün satış ekibinizin hangi müşteriye ne zaman gittiğini, hangi işlemleri gerçekleştirdiğini inceleyebilirsiniz. Edinmiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda görev yönetim çizelgesi çıkartarak gelecek haftanın planlamasını yapabilirsiniz. Böylelikle oluşabilecek aksaklıkların ve karışıklıkların önüne geçmiş olacaksınız. Saha satış personeliniz, vermiş olduğunuz yetki kapsamında görevlerini revize edebilir. Son olarak tüm ekibin görev takibini yapabilmeniz için personel ve görevlerini tek bir merkezden inceleyebilirsiniz.

Müşteri İlişkileri Yönetimi

Saha satış programınız üzerinden personelinize sunmuş olduğunuz bilgiler çalışma sürecine hız kazandıracaktır. Satış personeliniz, CRM yönetimi ile firma iletişim bilgilerine ulaşabilmesi ulaşım rahatlığı sağlarken, geçmiş ziyaretlerin kayıtlarının takibini yaparak uygulama üzerine hatırlatıcı notlar alması, hesap ekstrelerini ve analizlerini inceleyebilmesi kendini daha donanımlı hissetmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda  fotoğraf çekerek bunları arşiv olarak saklayabilir. Bu bilgiler doğrultusunda müşteri ile iletişimi daha sağlıklı ve verimli olacaktır.

Ekip içi Güçlü İletişim
Saha satış ekibi arasındaki güçlü iletişim iş süreçlerini hızlandıracaktır. Personelinize sunmuş olduğunuz ortak iletişim ortamı ile diğer ekip arkadaşları ile ziyaret ettiği yeri ve ziyaret notlarını paylaşabilecektir. Böylelikle ekip içi iletişim gücü artarak ekip çalışanları yapılan işlemleri anlık olarak takip edebilecektir. Tabi yönetici olarak sizde bu bilgiler doğrultusunda ekip yönetimini daha kolay yapabileceksiniz.

Ekibinizin Kontrolü Sizde!
Saha satış personeliniz şu an nerede? Hangi müşteri ile neler görüşüyor?Tüm bunların kontrolünü gerçekleştirebilmeniz için saha satış uygulamasının açık olması yeterlidir. Konum bilgilerine ulaştığınız personelinizi çevresinde bulunan müşterilere hızlı bir şekilde yönlendirebilirsiniz. Anlık mesajlaşma ile ekstra bir iletişim aracına gerek kalmadan bilgi alışverişi yapabilirsiniz. Personelinizi bilgilendirmek amacıyla bildirimler veya duyurular gönderebilirsiniz.

Saha satış ekibinizin yönetimini kolaylaştıracak fikirler sunan Sales Plus logo saha satış programı zorlu iş süreçlerinizi düzenli hale getirebilirsiniz. Mobil teknolojilerin size sunmuş olduğu hizmetlerden yararlanmak için Sales Plus saha satış otomasyonunu kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için info@salesplus.com.tr mail adresi üzerinden veya 444 8 123 telefon numarasından bizi arayabilirsiniz.

Yorum Yap