• Demo Talebi
 • Bayi ve Distribütörler için Saha Satış Yönetimi

  Teknolojinin gelişimi ile birlikte satışları yönetmek de kolay hale gelmiştir. Satış kontrolü, ödeme yöntemi, kampanya oluşumu gibi daha pek çok şey saha satış otomasyonu ile artık daha kolay. Peki ya nasıl? Sales plus saha satış otomasyonu bayi ve distribütörler için satış noktasında ne gibi avantajlar sağlar? Süreci nasıl kolaylaştırır?

  Sales Plus Saha Satış Programı Nedir?

  Sales plus saha satış programı satış sürecini daha kolay hale getiren ve satış ekibine yardımcı olan bir uygulamadır. CRM ve ERP sistemlerinin üzerinde bir teknoloji olan saha satış otomasyonu ile ürün bilgileri, kampanya yönetimi, ödeme, sipariş durumu gibi tüm bilgileri dijitale entegre ederek süreci daha kolay yönetebilirsiniz.

  Bayi ve Distribütörler İçin Saha Satış Programı

  %100 LOGO ERP entegreli saha satış programı Sales Plus, bayisi fazla olan işletmeler için satış sürecini kolaylaştırmaktadır. Bunu da içerisinde yer alan pek çok özelliği ile gerçekleştirir. Bu özelliklere geçmeden önce Sales Plus saha satış uygulamasının bayilere sağladığı kolaylığa örnek verecek olursak; beyaz eşya üretimi yapan bir firma ürettiği cihazları ülke çapındaki bayilerine satmak için bu sistemi kullanabilir. Saha satış otomasyonu sayesinde her bayi ile hızlı iletişim kurulur ve süreci daha kolay takip edilebilir. Bayi yönetim sistemi olmadan bu süreci yönetmek zorunda olan bir firma insan faktörünü daha fazla kullanmak zorunda kalır ve bu durum beraberinde maddi ve manevi kayıpları getirir. 

  Sales Plus Saha Satış Otomasyonunun Bayi ve Distribütörlere Sunduğu Kolaylıklar

  • Tek bir otomasyon üzerinden müşteri bilgilerinize ulaşmasına sağlayarak geçmişteki satışlara anında ulaşabilir ve satışları daha etkili şekilde yönetebilirsiniz.
  • Ürünlere dair bütün bilgiler kurumsal hafızada depolanmış bir şekilde bulunur. Buradan sattığınız tüm ürünlerin teknik verilerine ulaşabilir, gerektiği takdirde bütün detayları müşteriye aktarabilirsiniz.
  • Eğer satışını gerçekleştirdiğiniz ürünlerin renk, model ve beden olarak alt kırılımları mevcut ise satış işlemi daha da zor olacaktır. Sales plus bayi saha satış otomasyonu ile renk, model ve beden takibini daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilir, satışını gerçekleştirdiğiniz ürünleri dair rapor oluşturarak bu raporlara daha sonra sistem üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. 
  • Sales plus saha satış otomasyonu ile müşterilerinize dair bilgilere anında ulaşarak risk yönetim işlemini bilgisayar ya da tabletiniz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. 
  • Sistem içerisinde müşteriler için yer alan hatırlatıcı not, anket ve fotoğraf arşivleri ile her an tüm bilgiler eliniz altında bulunur. 
  • Satış ve diğer tüm aktivitelerine ilişkin oluşturulan detaylı raporlar sistemde yer alır. Siz de istediğiniz zaman bu raporlara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
  • Stokta ne kadar ürün olduğuna dair bilgilerin elinizin altında bulunması, üretimi bu doğrultuda gerçekleştirmenizi sağlamaktadır. Böylelikle set/asorti bazlı satış yapan bir şirketseniz eğer işiniz daha da kolaylaşmakta ve büyük bir iş yükünden kurtulmuş olmaktasınız. Bayiler sistem üzerinden ihtiyacınız olan ürünü istediğiniz miktarda sipariş edebilir ve siparişlerinin durumunu sistem üzerinden görüntüleyebilir.
  • Ürün satışı gerçekleştirdiğiniz bütün firmalara ait bilgilere hızlı ve anlık ulaşarak iş takibini gözlü görülür şekilde hızlandırabilirsiniz. Sipariş ve tahsilat aktiviteleri kayıt altına alarak işinizde hakimiyeti elinizde bulundurabilirsiniz.
  • Logo uyumlu sales plus ile dönem dönem kampanyalar oluşturarak kampanya uygulayabilir, satışların artışını sağlayabilirsiniz. Bunun yanında özel sipariş girişlerini de gerçekleştirebilirsiniz. 
  • Sanal pos özelliği sayesinde pos cihazı taşıma zahmetine girmeden pratik bir şekilde güvenli ödeme yöntemleri ile tahsilat işlemlerini kısa sürede tamamlayabilirsiniz. 
  • Sistem üzerinden firma tarafından üretim, ödeme, nakliye gibi süreçler bayilere duyurabilirsiniz.
  • Bayilerinize gönderdiğiniz plasiyerleri takip etmek için saha satış programı oldukça işinize yarayacaktır. Saha satış programı ile plasiyerlerinizle sistem üzerinden her an iletişim kurabilir, anlık olarak plasiyerleri takip edebilir, onlara görev atayabilir ve iletişimi kolaylaştırarak daha hızlı geri dönüşler alabilirsiniz. Ayrıca operasyonun her aşamasını sistem üzerinden kontrolünü sağlayabilirsiniz.

  Saha satış otomasyonu Sales Plus olarak, bayi yönetim sisteminin satışa dair sunduğu avantaj ve kolaylıklarını anlattığımız blog yazısının sonuna geldik. Sales Plus’ın özelliklerinin detayları ile ilgili bilgi almak için web sitemizi inceleyebilir ya da bizlerle 0850 420 82 82 numaralı hat üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir